Malé kuchyně: Top nápady

„Ta je krásná a útulná!“ Toto euforické svolání se nemusí týkat pouze kuchyní v honosných sídlech. Prostory, kterým zůstalo označení popelky, mohou jednoho dne členů domácnosti příjemně překvapit. Stylové zařízení a jeho nekonvenční uspořádání jsou cestou jak z malé kuchyně udělat krasavici.

Moc kreativity

Kuchyňská linka sestává už desetiletí z horního a dolního řady skříněk. Nasvědčuje tomu i nabídka v odděleních s kuchyňskými linkami. Designéři naštěstí s oblibou Boci od uniformity a kromě držení ochranné ruce nad zavedenými kuchyňskými stylu, se rádi hrají s prostorem a zkoušejí v něm aplikovat výsledky své nevídané tvůrčí činnosti.

Co ještě vylepšit

Malé kuchyně

Malé kuchyně

Kontrast materiálů, důvtipná kombinace barev a neobyčejná instalace zařízení zviditelní malou kuchyň i bez toho, abyste k podpoře jejího nového vzhledu vědomě přispěli. Interiér a atmosféra tvoří nedílnou dvojici. Půdní prostor má útulnost a osobité kouzlo v genech, což se ale nedá automaticky říci o panelákové kuchyni, na které musíte ještě zapracovat.

Zůstat bez spíži

Vybourat spíž a potáhnout na její místo kuchyňskou linku ve tvaru L, může významně přispět k pozvednutí prostoru. Světlá paleta nezabere opticky tolik místa jako tmavší, která se hodí do světlých a rozlohově veľkorysejších interiérů. Malé kuchyně potřebují funkční organizaci úložného prostoru. Kvůli úspoře místa se v nich hned rozlučte se všemi zbytečnostmi.

Atypické stěny

Kombinace skříněk a poliček vkusně vyřeší problém s atypickým řešením stěn včetně výklenků a odskoků. Nevelké kuchyně se nacházejí i novostavbách určených pro začínající rodiny. Kuchyňská linka se nejednou takto ocitne v roli jakéhosi kuchyňského koutu. Několik triků nekriticky řešené místo dokonale učiní velmi oblíbený doplněk. Zkuste navzájem promíchat styly.

Síla v doplňcích

Proměňte malou kuchyň na místečko, které budete nadevše uctívat. I bylinky v květináči vědí přinést tolik radosti, kolik celá bylinková zahrada. Malé kuchyně máte možnost dotáhnout do detailů a to bez vynaložení extra investice. Ukázkově ji zpestříte jedním designovým květináčem, poličkou s kuchařskými knihami nebo originálním vintage stolem.