Category Archives: Zdraví

Oteklé nohy: Častý nepřítel těhotných žen!

Těhotenství si většina z nás snaží užít jako skvělé období, během kterého v nich roste nový človíček a my nacházíme nový rozměr života. Ne vždy je to však bezproblémové období, kdy se můžeme těšit z každého dne, během kterého nám roste bříško. Často nám ho dokáže zejména ve vyšším měsíci znepříjemnit mnoho drobností, kvůli kterým nemůžeme nic jiného, jen lenošit v posteli. Jednou z komplikací je i otoky nohou. Ty máme pak jakoby z kamene a problém nám dělají...

Kašel v těhotenství

Poraďte se se svým lékárníkem dříve, než začnete užívat lék proti kašli. Tyto prostředky se často skládají z mnoha různých složek, z nichž některé nejsou vhodné pro těhotné ženy. Například mnoho léků obsahuje efedrin, který může zvyšovat krevní tlak. Silný kašel nejlépe léčit inhalací – ta nejlepší odstraní vzniklý hlen. Při suchém kašli můžete použít produkty z medu. Vyvarujte se léků, které obsahují kodein nebo dextromethorfan.

Zácpa v těhotenství

Zácpa je typický problém těhotenství. Důvodem je pomalejší „transport“ potravin ve střevě, který umožňuje dítěti absorbovat více živin. Strava bohatá na železo může způsobit zácpu. Projímadla by se během těhotenství neměly používat, protože vaše dítě by tak nedostalo dostatek živin. Místo toho jezte potraviny bohaté na vlákninu a pijte dostatek tekutin. Speciální nápoje s vlákninou z lékárny také nejsou přijatelné.

Nachlazení v těhotenství

Nachlazení v těhotenství. Mnohé léky obsahují efedrin, který může zvýšit krevní tlak, a proto se během těhotenství nedoporučují. Namísto toho dejte přednost masti nebo kapkám, které obsahují oleje, jako jsou mentol a eukalyptus. Kápněte několik kapek do misky s teplou vodou a vdechujte páru po dobu deseti minut. To Vám pomůže získat jasnější hlavu a vyčistí nos.